Newsletter

ON-LINE KALKULÁTOR
TAMPONOVÉHO TISKU
Kalkulátor
Spočítejte si rychle
a jednoduše cenu
potisku

Kontakt

Telefon: 00420 777 143 394
Email: lanci.miroslav@gmail.com

 

KONTAKTNÍ ADRESA

Šilheřovická 889/1a
Ostrava-Petřkovice
725 29

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Adresa: Šilheřovická 889/1a
725 29, Ostrava-Petřkovice
IČ: 03756572
DIČ: CZ03756572

 

 

Číst dál...

Digitální tisk je stále častější metoda metoda tisku. Výhodou je přijatelná cena při malých sériích. Barva je aplikována z barevných zásobníků tryskami přímo na potiskovaný materiál. Technologie je výhodná pokud je třeba aplikovat více barev včetně fotografického tisku.

Číst dál...

Využívá se pro potisk textilu tam, kde je nutná dlouhodobá stálobarevnost při náročném praní, např. pracovní oděvy. Potisk je rovněž efektnější než běžný sítotisk, je plastičtější a má sametový povrch. Tisk se provádí tak, že sítotiskem se na předmět nanese lepidlo ve tvaru potisku a na něj se pod tlakem nastříká barevný prach. Nevýhodou je vyšší cena než u sítotisku a omezená barevná škála. Využívá se hlavně pro pracovní oděvy a sportovní dresy.

Číst dál...

Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí. Při mechanickém gravírování dochází k přímému kontaktu pracovního nástroje s povrchem předmětu. V průběhu laserového gravírování je kontakt zajištěn laserovým paprskem. Laser se používá hlavně pro značení kovových předmětů, lze však gravírovat i dřevo a další materiály. Výsledkem je změna struktury povrchu popisovaného předmětu.

Číst dál...

Pro jeho vysokou cenu se využívá jen sporadicky, zejména pro označování drahých kovových předmětů, pro které pískování ani gravírování nelze použít, protože hrany při opracování oprýskavají.

Číst dál...

Je velmi ušlechtilý způsob značení zejména skla, ale i keramiky, kamenných a kovových předmětů. Požadovaný motiv se na plotru vyřízne z fólie, nebo u velmi jemných tvarů se vyrobí fotocestou, a tato šablonka se nalepí na předmět a zároveň se zbytek předmětu zakryje. Tlakovým proudem jemného písku se daný motiv vytryská do nezakrytého materiálu.

Číst dál...

Je nejčastěji používána k označování výrobků z kůže, koženky, papíru a pro většinu typů diářů, buď jako tzv. slepotisk, nebo ražba s barevnou fólií. Logo vzniká pod tlakem zahřáté raznice.

Číst dál...

Je nejčastěji využívaný tisk pro větší rozměry potisku.Plošným sítotiskem se tisknou textilní výrobky, např. trika, bundy, sportovní kabely, batohy, čepice, deštníky atd., dále papírové předměty, kalendáře, novoročenky, samolepky a také rozměrnější plastové výrobky, PE tašky atd. Rotační sítotisk se využívá pro potisk válcových předmětů po většině jejich plochy, např. psací potřeby, hrnky, popelníky atd. Tisk na předmět je přenášen tak, že barva je protlačena stěrkou přes upravené síto na tiskovou plochu. Velikost potisku může být až cca 400 x 300 mm.

Číst dál...

Je využívána pro náročnější potisk textilních výrobků. Motiv se nejprve vytiskne speciální papír a poté je pod tlakem a teplotou vpraven do struktury látky. Využívá se pro vlajky, dresy, ubrusy, trička apod. Výhodou je možnost tisknout složitá barevná provedení vč. fotografií. Je využíván pro malonákladové série. Při vyšších sériích je nákladnější.

Číst dál...

Je to nejběžnější způsob potisku na menší předměty, např. psací potřeby, zapalovače, plastové předměty, textilní a kožené výrobky, visačky, stojánky, metry, kalkulačky, hodiny, teploměry, nože, skleněné i keramické nádobí atd. Potiskovat lze téměř všechny druhy materiálu s výjimkou silikonů a omezením u gumových nebo vysoce leštěných předmětů. K zajištění trvanlivosti potisku je některé materiály je nutno potiskovat speciální barvou.

Číst dál...

Používá se pro potisk textilních výrobků, např. trika, čepice, kšilty, tašky, dresy atd. Požadovaný tisk se vyřízne na plotru ze speciální fólie a na předmět se pod tlakem zažehlí. Výhodou proti sítotisku je lepší vzhled potisku, nevýhodou menší barevné možnosti. Používá se zejména tam, kde tkanina není vhodná pro sítotisk.

Číst dál...

Velmi dobře zhodnotí textilní výrobky, např. trička, čepice, bundy, kabely a hlavě výrobky z froté a fleece, kde jiné značení není možné. Tam, kde při výšivce na hotový předmět by nebyl přístup, vyšije se motiv na nášivku, která se pak přišije.